سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

  ارتباط بین کیفیت خدمات شهری و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی

قسمتی از متن پایان نامه :

جامعه آماری و نمونه های پژوهش

جامعه آماری در این مطالعه متشکل از کلیه شهروندان شهر آستانه اشرفیه می باشد که حداقل دارای مالکیت یک واحد مسکونی یا تجاری یا قطعه زمین با کاربری مسکونی، در محدوده شهر باشند و حداقل یک بار به شهرداری مراجعه نموده باشند که حدوداً 20000 نفر تخمین زده می شوند.

شهرستان آستانه اشرفیه در ناحیه شرق استان گیلان واقع گردیده می باشد و از شمال به دریای خزر، از شرق و جنوب شرقی به شهرستان لاهیجان، از جنوب به شهرستان سیاهکل و از غرب و جنوب غربی به شهرستان رشت محدود می گردد. مساحت این شهرستان 6/406 کیلومتر مربع و دارای ناحیه جغرافیایی جلگه ای می باشد و در شمال آن نوار باریک ساحلی هست. این شهرستان دارای دو بخش به نام های مرکزی و کیاشهر می باشد و دارای 95 آبادی شامل 94 آبادی دارای سکنه می باشد. جمعیت شهرستان     آستانه اشرفیه طبق آخرین سرشماری(1390) 105.526 نفر و 35.302 خانوار می باشد. شهر آستانه اشرفیه مرکز شهرستان و بندر کیاشهر مرکز بخش کیاشهر، 2 شهر این شهرستان هستند.

به لحاظ جایگاه ریاضی شهر آستانه اشرفیه(مکان پژوهش) در 37 درجه و 16 دقیقه عرض شمالی و 49 درجه و 56 دقیقه طول شرقی از نصف النهار مبدأ قرار دارد و جمعیت سکنه آن 40.726 نفر و تعداد خانوار آن 13.131 می باشد.

شهر آستانه اشرفیه با در نظر داشتن ویژگی های مذهبی و جایگاه استقرار، شهری خدماتی- تجاری می باشد. اقتصاد کشاورزی نیز مانند برنج و بادام از دیگر مزیت های اقتصادی شهر آستانه اشرفیه می باشند. برجستگی بخش خدمات شهر که بیش از 65 درصد از شاغلان را به خود اختصاص می دهد به سه عامل جایگاه استقرار شهر، مرکزیت سیاسی و زوار پذیری شهر با در نظر داشتن عنصر شاخص مذهبی آن بستگی دارد. بطوریکه هر ساله ده ها هزاران نفر زوار، در جایگاه های خاص مذهبی، مستمراً به شهر مراجعه        می نمایند از سوی دیگر کلیه ادارات مرکزی شهرستان در شهر آستانه استقرار یافته و دو روز بازار هفتگی در روزهای دوشنبه و پنجشنبه در شهر تشکیل می گردد که علاوه بر روستاهای شهرستان از دور افتاده ترین مناطق گیلان به شهر مراجعه می نمایند.

بطور کلی اوضاع اقتصادی شهر آستانه اشرفیه بر پایه 5 محور بنا گردیده می باشد:

1- زوارپذیری شهر آستانه اشرفیه

2- مرکز سیاسی و اداری شهرستان و استقرار خدمات برتر در شهر

3- جایگاه استقرار، مبنی بر واقع شدن در مسیر رشت – لاهیجان و راه ارتباطی برون استانی

4- برخورداری از دو بازار هفتگی دوشنبه و پنجشنبه

5- مزیت نسبی در برخورداری از بادام زمینی ، برنج مرغوب و صنایع دستی.

6- گسترش فعالیت های گردشگری را نیز می توان یکی از پایه های اقتصاد شهر دانست که در این ارتباط فعالیت چندانی صورت نپذیرفته می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

 • سنجش وضعیت کلی کیفیت خدمات شهری در شهر آستانه اشرفیه از دید شهروندان.
 • سنجش اندازه تمایل شهروندان آستانه اشرفیه در ارتباط با پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری.
 • تعیین ارتباط بین کیفیت خدمات شهری در آستانه اشرفیه و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری.
 • تعیین ارتباط بین کیفیت قابلیت اطمینان خدمات شهری در آستانه اشرفیه و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری.
 • تعیین ارتباط بین رغبت و اشتیاق برای پاسخگویی در خدمات شهری آستانه اشرفیه و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری.
 • تعیین ارتباط بین همدلی با مردم در ارایه خدمات شهری آستانه اشرفیه و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری.
 • تعیین ارتباط بین تضمین کیفیت خدمات شهری آستانه اشرفیه و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری.
 • تعیین ارتباط بین وضعیت ظاهری و امکانات (تجهیزات) خدمات شهری در آستانه اشرفیه و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری.

1-5- سوالات پژوهش

 • بین کیفیت خدمات شهری و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری چه ارتباط ای هست ؟
 • بین هر یک از عوامل موجود در مدل سروکوال و تمایل شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری چه ارتباط ای هست ؟
 • آیا شهروندان از کیفیت خدمات شهری در شهر آستانه اشرفیه راضی هستند؟
 • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 • اندازه تأثیرگذاری هر یک از عوامل موجود در مدل سروکوال در کیفیت خدمات شهری، چقدر می باشد؟